100 ditë ka kohë Real Madridi ta bindë Ramosin të qëndrojë

Sergio Ramos ka hyrë në 100 ditët e fundit të kontratës që e ka me Real Madridin, shkruan “Marca” përcjell Zeri.info.

Një marrëveshje që filloi në vitin 2005, ku Real Madrid nënshkroi me legjendën e klubit tashmë nga Sevilla.

Në fillim thuhej se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka dërguar një ofertë për zgjatur kontratën me mbrojtësin spanjoll, por me dhjetë përqind ulje të pagës si të gjithë lojtarët tjerë që kanë pranuar.

Ramos ende nuk e ka refuzuar atë ofertë dhe ka kohë për të negociuar, siç e konfirmoi vet Ramos javën e kaluar.

“Nuk ka ndonjë lajmë për rinovimin e kontratës sime” kishte thënë Ramos.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey