14-vjeçarja në Podujevë ikë nga shtëpia, dyshohet se po bashkëjeton me një burrë

Një nënë ka Podujeva ka raportuar në polici se vajza e saj e mitur është larguar nga shtëpia.

Sipas saj, pasi vajza 14-vjeçare ka dalur nga shtëpia, asaj i është lajmëruar përmes rrjeteve sociale një person(mashkull), dhe ka deklaruar se është duke bashkëjetuar me të.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje përmes raportit 24-orësh, ndërsa kanë deklaruar se njësitë relaevante policore janë duke u marrë me hetimin e rastit.

“Podujevë, 24.06.2021 – 13:00. Ankuesja femër kosovare raporton se vajza e sajë e moshës 14 vjeçare ka dalur nga shtëpia ndërsa përmes rrjetit social i është paraqitur një person mashkull kosovar i cili i kishe thënë që vajza e saj është duke bashkëjetuar me të. Rasti nën hetime nga njësitë relavante policore”, thuhet në raport.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey