15 viktima nga Covid-19, në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve te fundit janë kryer 3028 teste prej të cilave 361 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, dhe atë: Shkup-166, Kumanovë-12, Tetovë-8, Prilep-41, Manastir-30, Gostivar-2, Veles-12, Kavadar-22, Koçanë-14, Gjevgjeli-6…

Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë për 433 pacientë të shëruar dhe 15 pacientë të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Covid-19.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey