195 raste të reja dhe 2 viktima nga virusi

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, nga realizimi i 2.249 testimeve, janë regjistruar 195 raste pozitive me Kovid-19.

Janë regjistruar 207 të shëruar dhe dy viktima.

Në mënyrë shtesë në Regjistrin për persona të vdekur nga Kovid-19 është evidentuar edhe një viktimë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey