Boshnjakovski: “Luftëtari mbi kalë” do të riemërohet në Aleksandri i Madh

Ky është destinacioni i Era Istrefit para Botërorit ‘Rusia 2018’
Ky është destinacioni i Era Istrefit para Botërorit ‘Rusia 2018’
Nuk do të rrënohet, por do të riemërohet “Luftëtari mbi kalë”, në bustin e Aleksandrit të Madh, tha zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski. Të njëjtin fat do ta kenë edhe bustet tjera që janë projekti Shkupi 2014, ashtu siç është busti i Filipit të Dytë dhe Olimpisë, përcjell telegrafi Maqedoni. “Bustet do të përfytyrojnë kulturën […]Origjina lajmit : TetovaSot – TetovaSotBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 1:39 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=134895
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit