Botërori i vitit 2026: FIFA zgjedh vendin organizator (dhe një ndryshim në strukturë)

Ministri grek Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë
Ministri grek Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë
Kur na ndajnë vetëm 24 orë nga fillimi i botërorit “Rusi 2018”, FIFA ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm sa i përket vendit organizator të kampionatit Botëror të vitit 2026.

Kështu organizmi më i lartë iu futbollit botëror ka vendosur që këtë organizim t’ia besojë kandidaturës treshe të Meksikës, SHBA-ve dhe Kanadasë.

Kjo kandidaturë triumfoi ndaj asaj të Marokut, që ishte shumë serioze dhe kishte arritur deri në fazën finale të përzgjedhjes.

Kampionati botëror i vitit 2026 pritet të sjellë risi, pasi do të luhet me 48 skuadra. (TemA)Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 2:08 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=134986
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit