GARET: Marrëveshja i hap rrugën Maqedonisë drejt NATO-s dhe BE-së

Chanel Iman fsheh barkun, por nxjerrë… (FOTO)
Chanel Iman fsheh barkun, por nxjerrë… (FOTO)
Ambasadori britanik Çarls Garet sot ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për kontestin e emrit, transmeton Medial.mk. “Ajo nuk është mirë vetëm për Maqedoninë, por edhe për rajonin”, ka thënë Garet pas nënshkrimit të memorandumit për bashkëpunim me Qeverinë e Maqedonisë. Ai ka shfaqur shpresë se Maqedonia do të merr […]Origjina lajmit : TetovaSot – TetovaSotBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 2:10 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=135046
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit