Gruaja i lexon letrën: ”S’kemi ujë”! Rama: Hiqe, e di që ke emocione

Duke folur për projektet e zhvillimit për Lurën, kryeministri Edi Rama foli për fokusin në agroturizëm, si një mundësi e mirë për të dalë nga varfëria. Por takimet e tilla, kanë edhe lajmet ”Scoop-et”.

Teksa ka biseduar me banorët, ku ka dëgjuar edhe shqetësimet e tyre për çështje të ndryshme, njëra prej tyre, i ka kërkuar kryeministrit më shumë investime në zonë përfshirë kanalet vaditëse dhe ujin e pijshëm.

”Jo, jo hiqe letrën, e di që ke emocione, po mi thuaj me fjalët e tua ato që kërkon”, i tha Rama banores.

”S’kemi ujë, s’kemi kanale vaditëse”,-tha banorja që i kishte shkruar shqetësimet e saj në një letër.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 16, 2018 1:54 pm ne Video. ne link https://lajme.mk/?p=139678
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit