“Kam nisur të agjëroj që 14 vjeç” njihuni me 98-vjeçarin që ka agjëruar 85 muaj Ramazani

Mund t’ju duket e çuditshme por Mehmet Tahiraj, 98-vjeçari nga Drenasi ka arritur që të agjërojë edhe këtë muaj të Ramazanit. Numërohen 85 herë që Tahiraj ka agjëruar gjatë jetës së tij.

Namaz jam munduar me bë gjithmonë, që nga mosha 14 vjeçare kam filluar me agjëruar”.

Përsa i përket moshës, Mehmeti ndjehet i fortë dhe thotë se s’ka ndjerë asnjë vështirësi, madje edhe ka kryer edhe punë gjatë agjërimit.

Nuk më ka ardhur zor hiç, në verë kemi agjëruar, kemi korrë dhe kemi kositë në Ramazan”.

Mehmeti shpeshherë del të falet në xhaminë që ndodhet goxha larg me shtëpinë e tij.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 15, 2018 3:24 pm ne Video. ne link https://lajme.mk/?p=138123
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit