“Mirush Kabashi gënjeshtar ordiner”/ Julian Deda shpërthen kundër Çulit: Fodull, ty s’duhet të të jepet rroga, se do e lësh te vendi!

Dalin dokumentet gjyqësore/Ndërkohë që po merret me divorcin, Angelina Jolie ka marrë urdhër nga gjykata për…
Dalin dokumentet gjyqësore/Ndërkohë që po merret me divorcin, Angelina Jolie ka marrë urdhër nga gjykata për…

Duket se debati mes aktorit të madh Mirush Kabashi dhe drejtorit të Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli ka ndezur rrjetin.

Kabashi teksa ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Studio e Hapur’ me gazetaren Eni Vasili për të diskutuar rreth shembjes së TK, akuzoi Hervin Çulin si si censor të programit artistik të institucionit.

Menjëherë pas kësaj deklarate ka ardhur reagimi i Çulit, i cili me anë të një postimi në facebook sulmoi Kabashin me një lumë fyerjesh.

Çuli e cilësoi Kabashin si një gënjeshtar ordiner dhe e akuzoi se ka qenë 15 vjet në Teatër Kombëtar si aktor por ka luajtur vetëm një herë, duke thënë se Mirush Kabashi e ka marrë rrogën kot dhe tani ka nisur recitim patologjik të poezive.

Lidhur me këtë sulm të Çulit kundër nderit të Kombit Mirush Kabashi ka reaguar edhe aktori i humorit Julian Deda.

Përmes një statusi në facebook Deda shkruan:

“Ketij palaços, qe i permend rrogen “Nderit te Kombit” Mirush Kabashi, do ishte me mire mos t’i jepej fare rroga, se gjithsesi do shkoje te vendi e do ta beje rrush e kumbulla.

P.s. Turp i permend rrogen tjetrit, fudull”.

The post “Mirush Kabashi gënjeshtar ordiner”/ Julian Deda shpërthen kundër Çulit: Fodull, ty s’duhet të të jepet rroga, se do e lësh te vendi! appeared first on Hapur.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 1:49 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=134959
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit