Parashikimi i motit, e shtunë 16 qershor 2018

Moti mbetet gjatë gjithë ditës me kthjellime dhe kalime të shpeshta vranësirash; më të dendura gjatë pjesës së dytë të ditës kur priten shira afatshkurtër thuajse në të gjithë territorin duke përjashtuar ekstremin Jugperëndimor ku mundësitë për shira janë shumë të ulëta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten me 1-2°C; më e ndjeshme gjatë orëve të mesditës në zonat Veriperëndimore KU pritet maksimumi 31- 32°C.

Era do të fryjë e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior dhe Verilindor ndërsa në det do të vijojë dallgëzim i ulët.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 16, 2018 8:52 am ne Video. ne link https://lajme.mk/?p=139068
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit