Pse të blesh një shtëpi kur mund të blesh një qytet, ja sa shitet ai(Foto)

Një qytet fantazmë i shekullit të 19-të në Kaliforni që përfshin një hotel të braktisur, një kishë ka dalë në shitje këtë muaj.

Cerro Gordo, që do të thotë “Kodra e majme” ndodhet në jug të Sierra Nevada në SHBA dhe ka mbi 300 hektarë tokë. Qyteti i braktisur ka qenë për dekada në duart e një familjeje, por ata menduan se ka ardhur koha ta shesin.Qyteti shitet për 925 mijë dollarë.

Dikur ka qenë një qytet i lulëzuar, sidomos pas zbulimit të argjendit në 1865, dhe ishte një nga zonat më të zhvilluara të Kalifornisë. Pronarët nuk janë shumë të shqetësuar për çmimin sesa për faktin se si do të përdoret ajo zonë, pasi kërkojnë të ruhen vlerat historike të tij./TCH

The post Pse të blesh një shtëpi kur mund të blesh një qytet, ja sa shitet ai(Foto) appeared first on Hapur.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 15, 2018 4:32 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=138225
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit