Qeveria tregon si do të përkthehet shqip emri “Republika Severna Makedonija”

Si do të humbasë kilogramët e shtatzënisë Khloe Kardashian! (FOTO)
Si do të humbasë kilogramët e shtatzënisë Khloe Kardashian! (FOTO)
Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë, Muhamet Hoxha ka treguar përkthimin shqip të emrit të ri të Maqedonisë “Severna Republika Makedonija”. Sipas Hoxhës, ky emër shqip do të përkthehet “Republika e Maqedonisë së Veriut”. Hoxha tha se kjo ëhstë vendosur pas konsultimeve të bëra me linguistë dhe me ekspertë. Ai ka hedhur poshtë dyshimet lidhur me […]Origjina lajmit : TetovaSot – TetovaSotBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 1:39 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=134913
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit