Ronaldinho viziton Perunë

Futbollisti me famë botërore, Ronaldinho, përpos aftësive të shkëlqyera sportive të shfaqura në ndeshjet e zhvilluara të tija me plot pasion, ai njihet edhe për shpirtin e tij human si dhe afërsinë që ka me fansat e tij.

Rritja enorme e pagave-diskriminues dhe i nxituar
Rritja enorme e pagave-diskriminues dhe i nxituar
E kjo më së miri mund të shpjegohet me faktin kur ylli i futbollit Ronaldo se Assis, i njohur me emrin Ronaldinho, pati hapur një shkollë për 3.500 fëmije të varfër në qytetin qendror brazilian të Porto Alegre.

Ajo se çka na kujtohet më së miri është rasti kur para medieve shpërtheu në lot kur tha se kjo është diçka që ai e kishte ëndërruar gjithmonë të bënte.

E kjo nuk ishte e gjitha, ai në këtë shkollë u pakujdes që ajo të ketë një fushë futbolli që të plotësonte të gjitha standardet e vendosura nga FIFA.

Mirëpo edhe pse shumë kohë më para këtë gjë Ronaldino nuk po heziton të na e shfaq edhe në ditët e sotme.

Afërsinë e tij me fëmijët e shfaqi edhe gjatë ditës së sotme ku përmes një postimi në Instagram ai tregoi se ka vizituar një numër të madh fëmijësh në Peru.

Rritja enorme e pagave-diskriminues dhe i nxituar
Rritja enorme e pagave-diskriminues dhe i nxituar

Ai postoi disa fotografi në të cilat u shfaq shumë i afërt me fëmijët e atij vendi ku shprehu kënaqësinë dhe falënderimet e tij për mikpritjen e mrekullueshme që ata i bënë atij.

Rritja enorme e pagave-diskriminues dhe i nxituar
Rritja enorme e pagave-diskriminues dhe i nxituar
Për të kjo do jetë njëra ndër eksperiencat që do ta mbahen mend për gjithë jetën.
“Falënderime të njëjta edhe nga ana ime për ju” – ishte përshkrimi i tij. /Alor Sheholli-Kosova.InfoBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 2:28 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=135080
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit