Rrogat e Kryeministrave të rajonit, Rama i dyti në listë

Gjykata Kushtetuese, vendosi dje në favor të Ramush Haradinajt për rritjen të pagave. Me të marr detyrën e tij, Haradinaj mori vendim që të rriste pagën e tij. Ai vetës ia bëri pagën 2950 euro.

Por a e dini sa paguhen kryeministrat e rajonit? Një statistikë që e ka bërë publike Lëvizja Vetëvendosje shikojmë detajet.

Sipas të dhënave të paraqitura nga VV, del se: Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pagën 1700 euro, Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë, ka pagën 1300 euro, Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës 2950 euro, Dusko Markovic, kryeministër i Malit të Zi, ka pagën 1130 euro dhe Ana Brnabic, kryeministre e Serbisë, ka pagën 1000 euro.

“F*ck you”, Trump i përgjigjet fyerjeve të aktorit De Niro: Zgjohu o i grushtuar!
“F*ck you”, Trump i përgjigjet fyerjeve të aktorit De Niro: Zgjohu o i grushtuar!


Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 2:09 pm ne Video. ne link https://lajme.mk/?p=135007
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit