“Rruga e Arbrit”, Rama letër publike dibranëve: Për ju që më keni telendisur në FB me fyerje dhe tallje

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një letër publike për qytetarët nga Dibra.

Duke ju referuar Rrugës së Arbrit, ai ka njoftuar nisjen e punimeve ku fton banorët që t’i bashkohen ditës së parë.

Shefi i qeverisë gjithashtu ironizon edhe kritikët ndaj tij që i thoshin se ky projekt nuk do realizohej.

“Çdo dibran që më ka telendisur në Facebook me sharje dhe tallje për Rrugën e Arbrit i ka hallall të gjitha po erdhi të dielën në Peshkopi (ora 10:30) ose në Klos (Ora 12:00) për fillimin e punimeve të pritura për 100 vjet.

Fjalët mbrapsht kush nuk çon të paktën një buzëqeshje në fb në pamundësi për të ardhur”– shkruhet në letrën e postuar nga kryeministri Rama. (TemA)Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 15, 2018 3:23 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=138090
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit