Si duken njerëzit në 7.00 të mëngjesit dhe në 07.00 të darkës

Pesë vite më parë fotografja nga Amsterdami, Barbara Iweins, vendosi të njohë të huajt që kapte në objektivin e kamerës së saj, dhe ia doli.

“Au Coin de ma rue”, apo “Në cep të rrugës sime”, ishte një projekt shumëvjeçar për të eksploruar marrëdhëniet e fotografes me subjektet. “Fillimisht ishte një projekt sociologjik”, thotë ajo.Mes këtij projekti të madh ambicioz ishte ai i fotografimit të subjekteve në 7.00 të mëngjesit kur sapo janë zgjuar dhe në 7.00 të darkës. Dhe rezultatet janë këto në galerinë e fotove.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 16, 2018 9:23 pm ne Video. ne link https://lajme.mk/?p=140581
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit