Tentoi të qëllojë me vezë Veliajn, procedohet penalisht i riu i PD-së

Është proceduar penalisht i riu që qëlloi me vezë kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj.

Ngjarja u regjistrua në mometin kur Veliaj hyri në takim me aktorët për të diskutuar mbi Teatrin Kombëtar.

“Më datë 14.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë dhe po punohet për shoqërimin e shtetasit O. G., 21 vjeç, banues në Tiranë, pasi rreth orës 10:50, në rrugën “28 Nëntori”, për shkak të detyrës ka qëlluar disa herë me vezë në drejtim të kryetarit të bashkisë, shtetasit E. V. Neni 237 i Kodit Penal,”raporton policia.(TemA)Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 15, 2018 3:23 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=138081
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit