Vjen dhe lista e plotë e fituesëve të “Music Awards”2018 

Emrat më të mëdhenj në muzikën e vendit vijnë së bashku për të nderuar videot më të mëdha muzikore të vitit të kaluar dhe shfaqjet televizive e cila u mbajtënë Bridgestone Arena në Nashville, Tennessee.

Mos harrojmë të cekim që Bebe Rexha me këngën “Meant to be” ishte njëra ndër fituset e para të videos së vitit 2018.

Carrie Underwood bëri histori përsëri kur ajo fitoi çmimin e saj të 18 në shfaqje, por fituesi i madh për natën ishte Blake Shelton, duke fituar dy çmime -në Videon e Vitit dhe Video Mashkull i Vitit.

Backstreet Boys gjithashtu fituan çmimin e tyre të parë CMT për versionin Florida Georgia Line të këngës së tyre klasike,”Everybody”. Dan + Shay, Carly Pearce, Kane Brown dhe Ludacris gjithashtu morën trofeun e parë CMT.

Shikoni listën e fituesëve të plotë më poshtë:

Video e vitit:

Bebe Rexha feat. Florida Georgia Line, “Meant To Be”

Fitues ** Blake Shelton, “I’ll Name The Dogs”

Brett Young, “Mercy”

Brothers Osborne,”It Ain’t My Fault”

Carrie Underwood feat. Ludacris,”The Champion”

Dan + Shay, “Tequila”

Jason Aldean, “You Make It Easy”

Justin Timberlake feat. Chris Stapleton, “Say Something”

Kane Brown feat. Lauren Alaina, “What Ifs”

Kelsea Ballerini, “Legends”

Luke Combs,”When It Rains It Pours”

Thomas Rhett, “Marry Me”.


Video e mashkullit më të mirë:

Fitues** Blake Shelton, “I’ll Name The Dogs”
Dustin Lynch, “Small Town Boy”
Jason Aldean, “You Make It Easy”
Jon Pardi, “Heartache On The Dance Floor”
Luke Bryan, “Light It Up”
Thomas Rhett, “Marry Me”

Video e femrës më të mirë:

Carly Pearce, “Every Little Thing”
Fitues** Carrie Underwood feat. Ludacris, “The Champion”
Kelsea Ballerini, “Legends”
Lauren Alaina, “Doin’ Fine”
Maren Morris, “I Could Use A Love Song”
Miranda Lambert, “Tin Man” From 2017 ACM Awards


Video dueti më i mirë:

Big & Rich, “California”
Brothers Osborne, “It Ain’t My Fault”
Fitues** Dan + Shay, “Tequila”
Florida Georgia Line, “Smooth”
High Valley, “She’s With Me”
Tim McGraw & Faith Hill, “Speak To A Girl”

Video e grupit më të mirë

Lady Antebellum, “You Look Good”
LANco, “Greatest Love Story”
Fitues** Little Big Town, “When Someone Stops Loving You”
Midland, “Make A Little”
Old Dominion,”No Such Thing As A Broken Heart”
Rascal Flatts, “Yours If You Want It”
Zac Brown Band, “My Old Man”

Video e cila depërtoi më e mirë

Fitues** Carly Pearce, “Every Little Thing”
Danielle Bradbery, “Sway”
Devin Dawson,”All On Me”
LANco, “Greatest Love Story”
Russell Dickerson, “Yours”
Walker Hayes, “You Broke Up With Me”

Video bashkëpunuese e vitit

Bebe Rexha feat. Florida Georgia Line, “Meant To Be”
Carrie Underwood feat. Ludacris, “The Champion”
Cole Swindell feat. Dierks Bentley, “Flatliner”
Justin Timberlake feat. Chris Stapleton, “Say Something”
Fitues** Kane Brown feat. Lauren Alaina, “What Ifs”
Thomas Rhett feat. Maren Morris, “Craving You”

Performanca e vitit të CMT-së

From 2017 CMT Artists of the Year: Andra Day, Common, Little Big Town, Lee Ann Womack and Danielle Bradbery, “Stand Up For Something”
Fitues** From CMT Crossroads: Backstreet Boys and Florida Georgia Line, “Everybody”
From 2017 CMT Music Awards: Charles Kelley, Jason Aldean, Darius Rucker and Derek Trucks, “Midnight Rider”
From CMT Crossroads: Earth, Wind & Fire and Lady Antebellum, “September”
From 2017 CMT Artists of the Year: Jason Aldean, Keith Urban, Chris Stapleton and Little Big Town, “I Won’t Back Down”
From 2017 CMT Music Awards: Keith Urban feat. Carrie Underwood, “The Fighter”/Kosova.info./Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 2:28 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=135071
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit