Zgjidhet nikoqiri i Kupës së Botës në Futboll më 2026

Kampionati Botëror i Futbollit më 2026 do të organizohet bashkërisht nga Shtetet e Bashkuara, Meksika dhe Kanadaja.

Tre vendet e fituan të drejtën e organizimit të garës duke mundur Marokun në një votim të vendeve anëtare të FIFA-s.

Kongresi i Federatës Botërore të Futbollit u mbajt një ditë para nisjes së Kupës së Botës 2018, nikoqire e së cilës është Rusia.

Kupa e ardhshme e Botës do të mbahet në Katar, më 2022.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk June 13, 2018 1:49 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=134966
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit