Afganistan, vriten tre ushtarë të NATO-s

Ushtria amerikane ka raportuar se një sulm vetvrasës me bombë në lindje të Afganistanit ka lënë të vrarë tri forca të NATO-s. Një ushtar amerikan dhe dy ushtarë afganë janë plagosur në sulmin e së dielës.

Grupi talebanë ka marrë përgjegjësinë për sulmin. Ëahida Shahkar, zëdhënëse e provincës Parëan, tha se sulmi ndodhi afër qytetit Charakar.

NATO ka përmbyllur misionin në Afganistan më 2014, por disa trupa ende ofrojnë mbështetje dhe trajnime për ushtarët afganë.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk August 5, 2018 8:25 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141272
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit