ISIS ekzekuton pengjet në një provincë të Sirisë

Militantët e ISIS kanë ekzekutuar një djalë të ri i cili ishte kidnapuar në mesin e shumë njerëzve në periudhën e ekzekutimeve të shumta në një provincë të Sirisë, raportoi një grup monitories.

Ky ekzekutim ngjalli frikën e të paktën 30 pengjeve të tjera, duke përfshirë fëmijë, shtoi Obsvervuesi për të Drejtat e Njeriut në Siri. Krejt kjo vjen pas dështimit të diskutimeve në mes të policisë radikale dhe qeverisë siriane për të evakuuar luftëtarët e Shtetit Islamik.

Më 25 korrik, ISIS ka zhvilluar një numër të madh sulmesh të koordinuara duke lënë të vdekur më shumë se 200 persona./RELBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk August 5, 2018 8:26 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141280
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit