Kosovë, Haradinaj: Jemi në gjendje gatishmërie

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë të mbajtur pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë ka thënë se gjendja e rendit, ligjit dhe sigurisë në vend ka qenë tema e këtij takimi.

Kam kërkuar rritjen e gatishmërisë nga institucionet e vendit, në rast të çfarëdo prishje. Gjendja është e qetë dhe stabile. Të gjithë duhet të ndjehen të sigurt”- tha i pari i ekzekutivit.

Haradinaj ka shtuar se nuk ka ndonjë informacion, por çka do që mund të ketë institucionet e vendit do të jenë të gatshme që të përgjigjen./rtkBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk August 5, 2018 8:30 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141347
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit