http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Mësoni çfarë thonë studimet e fundit për kafen

Me siguri edhe ju ashtu si shumë persona të tjerë keni dëgjuar se konsumimi i kafes ju dehidraton dhe prandaj e konsumoni pak edhe pse e doni shumë.

Kafeja ju dehidraton , than lëkurën tuaj, ju jep dhimbje koke dhe ju shkakton rënie imuniteti, kështu keni dëgjuar shumë shpesh, por jo nuk është e vërtetë.

Sipas një studimi të ri kafeina nuk ju dehidraton! Në thelb, një grumbull pijesh me kafeinë mund të shkaktojnë dehidratim, por nëse e konsmumoni në nivel pijesh normale atëherë çdo lëng që humbisni jeni në gjendje ta kompensoni shumë shpejt.

Natyrisht, jo të gjithë njerëzit do të ndihen mirë pasi të konsumojnë kafe, pasi disa njerëz mund të kenë ndjeshmëri ndaj kafeinës, gjë që mund të shkaktojë dhimbje koke ose stomaku, por jo dehidratim.

The post Mësoni çfarë thonë studimet e fundit për kafen appeared first on INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk August 19, 2018 4:15 am ne ShowBiz. ne link https://lajme.mk/?p=141441
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

One comment

  1. Like!! Really appreciate you sharing this blog post.Really thank you! Keep writing.