http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Momenti kur Aretha Franklin bëri të qaj Barack Obamën

Ishte momenti kur mbretëresha e soulit, bëri të qaj një president. Pas gjysmë shekulli pasi ajo dhuroi këngët e saj më të fuqishme në botë, Aretha Franklin, thirri të gjithë madhështinë e saj vokale kur këndoi në vitin 2015 pasi Barack Obama u zgjedh president.

Ishte 38 vjetori i Kennedy Center Honors Gala, kur Franklin hyri në skenë e veshur me një pallto të gjatë me lesh dhe duke mbajtur një çantë. Ajo u ul në piano dhe filloi të këndonte “You Make Me Feel Like dhe kjo bëri që Obama të fshinte një lot nga syri i tij së bashku me zonjën e parë. Kurse bashkëautorja e këngës Carole King, kërceu në këmbë duke u çuditur me thellësinë emocionale që të Aretha Franklinit, shkruan Insajderi.

Nj vit më vonë e pyetur nga revista “Vogue” për mbrëmjen e asaj Gala koncerti, ajo shprejgou për vokalin që e kishte arritur, ajo kishte thënë se “Do të duhej të dalim nga ajo pallto, unë e kam ndjerë atë”, kishte thënë Franklin.

Në shtator të njëjtit vit Franklin kishte kënduar në Filadelfia, ku këndoi “Nessun Dorma” këngë kjo me të cilën kishte kënduar edhe në ceremoninë e çmimeve Grammy. /Insajderi.com

Më posht mund të shihni pamjet kur Aretha Franklin bëri të qaj Barack Obamën:

The post Momenti kur Aretha Franklin bëri të qaj Barack Obamën appeared first on INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk August 19, 2018 4:15 am ne ShowBiz. ne link https://lajme.mk/?p=141446
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

One comment

  1. Like!! Thank you for publishing this awesome article.