Auto Draft

Lista e emrave të personave jashtë rrezikut për jetë në spitalin “8 shtatori” në Shkup

Auto Draft
Auto Draft

Para spitalit të qytetit “8 Shtatori”, drejtori i spitalit, Hristijan Kostov, lexoi emrat e udhëtarëve të lënduar që janë jashtë rrezikut për jetë në këtë spital.

Auto Draft
Auto Draft

Ai tha se në këtë spital kanë ndërruar jetë gjithsej 5 persona, katër burra dhe një grua, por që ende nuk janë identifikuar.

Familjet dhe të afërmit po përpiqen të gjejnë më shumë informacion rreth gjendjes së të dashurve të tyre. Një pjesë e tyre me lot në sytë e tyre kanë pritur lajmin për personat që janë jashtë rrezikut në këtë spital. Kostov tha se të katër sallat operative po punojnë me kapacitet të plotë.

Para hyrjes në Spitalin e Qytetit, ka shumë skuadra policore dhe qasja në spital është e ndaluar në mënyrë që personeli mjekësor të mund të kryejë punën pa probleme.

Kurse edhe në spitalin “8 Shtatori” ka ardhur një ekip nga Instituti i Mjekësisë Ligjore.

Emrat e pacientëve jashtë rrezikut në spitalin 8 shtatori:

Nikolla Karanfilovski

Mersem Neziri

Esat Emruli

Jasmina Stojanova

Ahmeti Betim

Antonoi Antonievski

Alajdin Shabani

Dushan Stefanovski

Lulzim Dalipi

Manuill Trifunovski

Muhamed Shishko-Vjuzim

Verica Stojanovska

Serie Mustafi

Aliqe Uzeir

Goran Naumovski

Demira Ali

Seda Jusufi

Jeton Ismaili

Vjollca Ibrahimi

Halit Useini

Miqif Fikiri

Jasin Sejfuli

Fikrie Stefa

Jovana Gramatnikova

Abas Kasmi-Ferdi

Ilia Ristovski

Dilala Alili

Abdul Ismaili

Lujan Alili

 Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk February 14, 2019 10:29 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141522
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

One comment

  1. Like!! Thank you for publishing this awesome article.