Ambasadori francez i quan skandaloze raportimet e mediave serbe rreth zjarrit në Notre Dame

Ambasadori francez i quan skandaloze raportimet e mediave serbe rreth zjarrit në Notre Dame

Ambasadori francez i quan skandaloze raportimet e mediave serbe rreth zjarrit në Notre Dame
Ambasadori francez i quan skandaloze raportimet e mediave serbe rreth zjarrit në Notre Dame

Ambasadori i Francës në Serbi, Frederic Mondoloni, sot ka vlerësuar skandaloze shkrimet e mediave serbe rreth zjarrit në Notre Dame si një dënim për vendosjen e flamurit të Kosovës në atë katedrale në përvjetorin e fundit të Luftës së Parë Botërore.

Ambasadori francez i quan skandaloze raportimet e mediave serbe rreth zjarrit në Notre Dame
Ambasadori francez i quan skandaloze raportimet e mediave serbe rreth zjarrit në Notre Dame

Mondoloni u tha gazetarëve në Beograd se komentet negative e kishin prekur thellë dhe se ai i kishte mos përfillur ato.

“Për mua, kjo nuk është Serbia që kam njohur dhe dashur në 18 muajt e fundit sa jam këtu. Unë mendoj se njerëzit që e bëjnë këtë duke pretenduar të mbrojnë vendin e tyre, në të vërtetë bëjnë dëm të madh”, porositi diplomati francez.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 4:12 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141631
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit