Do të çuditeni, ky është vendi më i frekuentuar në botë nga turistët

Do të çuditeni, ky është vendi më i frekuentuar në botë nga turistët

Do të çuditeni, ky është vendi më i frekuentuar në botë nga turistët
Do të çuditeni, ky është vendi më i frekuentuar në botë nga turistët
Shesh e kemi të vështirë të zgjedhim se ku duam të shkojmë me pushime. Do të mahniteni pasi të mësoni se cili është vendi i duhur dhe më i kërkuari në botë për pushime.

Sipas një raporti të ri nga “Mastercard” ka një qytet që i ka mundur Londrën, Parisin apo Tokion dhe ai është: Bangkoku.

Ky është vendi më i kërkuar pasi ka një mikëpritje të madhe. Sipas të dhënave 19 milionë vizitorë në 2016-n e ka vizituar këtë vend dhe turistët tërhiqen nga arkitektura befasuese e qytetit, kultura e pasur dhe klima tropikale. Po kështu edhe nga çmimet e lira, pasi një turist shpenzon mesatarisht 64 dollarë në ditë.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 6:07 pm ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=141899
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit