E fejuara e yllit të Ajax-it përshëndet Ronaldon

E fejuara e yllit të Ajax-it përshëndet Ronaldon

E fejuara e yllit të Ajax-it përshëndet Ronaldon
E fejuara e yllit të Ajax-it përshëndet Ronaldon

Matthijs de Ligt luan me ekipin e parë të Ajax-it që nga viti 2016-të, kur ishte vetëm 17 vjeç. Më 24 majin e 2017-ës ka qenë në fushë në finalen e Europa League të humbur kundër Manchester United.

Në këtë sezon, në moshën 19 vjeç, ai është bërë kapiteni i klubit holandez. Një ecuri e jashtëzakonshme, që të martën në mbrëmje ka dhënë frytet e saj: Ajax-i dhe De Ligt, në fakt, kanë eliminuar Juventus-in nga Champions League.

Euforia për kualifikimin në gjysmëfinale nuk është pakësuar në ditën pasuese. AnneKee Molenar, e fejuara e De Ligt, ka publikuar fotografi të ndryshme të bëra në stadium gjatë festës së zhvilluar pas ndeshjes.

Në fakt, ajo i ka bërë edhe një përshëndetje të veçantë Cristiano Ronaldo-s, duke postuar në Instagram faqen e parë të “Gazzetta dello Sport” dhe një “ciao” ironike./telesportBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 5:06 pm ne Sport. ne link https://lajme.mk/?p=141759
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit