Kriza politike, Dade: Të largohet Kryeministri, qeveria është kapur në skandale

Kriza politike, Dade: Të largohet Kryeministri, qeveria është kapur në skandale

Kriza politike, Dade: Të largohet Kryeministri, qeveria është kapur në skandale
Kriza politike, Dade: Të largohet Kryeministri, qeveria është kapur në skandale
Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Arta Dade në një intervistë për emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se mazhoranca duhet të kërkojë largimin e kryeministrit Edi Rama, për zgjidhjen e krizës politike.

 

Kriza politike, Dade: Të largohet Kryeministri, qeveria është kapur në skandale
Kriza politike, Dade: Të largohet Kryeministri, qeveria është kapur në skandale

 

Arta Dade: Nuk e shikoj zgjidhjen e krizëës politike të afërt, për arsye se mungon vullneti politik. Është mazhoranca më së pari që të zgjidhet kriza politike sepse ajo nuk po qeveris. Kemi një mazhorancë monopartiake tashmë dhe një nga sugjerimet që unë kam muaj që po e them është që mazhoranca duhet ta zgjidhi këtë problem duke kërkuar që kryeministri të largohet, të vendoset një kryeministër tjetër që duhet të jetë më i pranueshëm dhe që nuk mbart përgjegjësi kaq të mëdha mbi veten. Sepse dihet që kemi një mazhorancë që është kapur në skandale, të cilat do të duhen kohë që të zgjidhen.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 5:45 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=141860
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit