Nëna e shtatë fëmijëve e pranon që ka punuar për ISIS-in

Nëna e shtatë fëmijëve e pranon që ka punuar për ISIS-in

Nëna e shtatë fëmijëve e pranon që ka punuar për ISIS-in
Nëna e shtatë fëmijëve e pranon që ka punuar për ISIS-in
Alsat-M
2019-04-23T08:22:11+02:00
Izraelitja që ishte pjesë e ISIS, Waheba Issa Dais e ka pranuar akuzën se kishte planifikuar të bënte sulme terroriste sa ishte pjesë e organizatës.
45 vjeçarja që është nënë e shtatë fëmijëve pranoi se kishte bërë sulme si helmimi i një rezervari në Ricinin.

Nëna e shtatë fëmijëve e pranon që ka punuar për ISIS-in
Nëna e shtatë fëmijëve e pranon që ka punuar për ISIS-in
Daisa u arrestua vitin e kaluar në ShBA pasi që përmes rrjeteve sociale tentoi të merrte terroristë të rijnë.
Izraelitja hakonte llogaritë e personave që të operonte në rrjetet sociale dhe të rekrutonte njerëz në ISIS.

Waheba ishe ndarë nga burri në vitn 2003. Fillimisht policia e dinte se kishte dy fëmijë por pasi pranoi fajësinë u kuptua që ajo është nëna e shtatë fëmijëve.
Në gjykatë ajo tregoi se si po organizonte bombardime në festivalet rrugore si dhe helmimet në ujë.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 23, 2019 1:02 pm ne Bota. ne link https://lajme.mk/?p=143468
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit