Auto Draft

Porto apo Liverpool, në gjysmëfinale? Messi befason me përgjigjen

Auto Draft
Auto Draft
Porto apo Liverpool? Kjo ka qenë pyetja kryesore, me të cilën është përballur Leo Messi, pas kualifikimit të Barcelonës në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Në nxehtësinë e dopietës së realizuar, ylli argjentinas është treguar diplomat në përgjigje: “Të dy janë kundërshtarë shumë të vështirë”.

Kësisoji, kapiteni i skuadrës katalanase nuk zbuloi ndonjë rival të preferuar për raundin e radhës, duke e konsideruar ende të gjatë rrugën drejt finales së shumëdëshiruar në “Wanda Metropolitano”, më 1 qershor. Ai nënvizoi: “Goli i parë erdhi shpejt dhe na çliroi. Më tej kontrolluam lojën dhe tashmë jemi në gjysmëfinale.

Kishim disa kohë, pa mbërritur në këtë raund në Champions, por tani shikojmë më përpara. Ne duhet të tregohemi të kujdesshëm në ndeshje të Champions-it, sepse e kemi të freskët përvojën me Romën. Edhe pesë minuta të këqija të nxjerrin jashtë kësaj gare.

Gjysmëfinalet? Do të jenë të vështira, sepse të dy rivalët e mundshëm janë të fortë. Liverpool dhe Porto e kanë merituar, që kanë mbërritur deri këtu. Nuk kam preferenca.

Tani duhet të mendojnë për La Liga-n, të shpallemi kampionë sa më shpejt të jetë e mundur. Më pas do t’i përqendrojmë energjitë te gjysmëfinalet e Championsit”.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 5:36 pm ne Sport. ne link https://lajme.mk/?p=141831
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit