Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)

Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)

Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)
Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)

Pushimet janë çdoherë ide e mirë dhe e nevojshme për njerëzit, por sa shpesh bëni pushime kulturore?

Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)
Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)

Nëse jeni duke kërkuar ndonjë destinacion për të bërë pushime gjatë këtij viti ju tregojmë se Parisi është top destinacion, njofton Klan Kosova.

Kryeqyteti i bukur francez është renditur i pari si qyteti më i mirë kulturor në botë, duke lënë pas qytetet si Londra, Tokio e Moska.

Kjo falë numrit të vendeve të mahnitshme trashëgimore dhe aktiviteteve kulturore që mund të gjenden në Paris.

Lista me qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 është përpiluar nga “MyVoucherCodes”, të cilët i kanë përcaktuar “fituesit” në bazë të numrit të vendeve që janë pjesë e UNESCO-së, muzeve, galerive të artit, teatrove, sallave të koncerteve, bibliotekave publike, kinemave, etj.

Kjo është lista e plotë me 10 qytetet më të mira kulturore për vitin 2019:

1: Paris, Francë

Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)
Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)

2: Nju Jork, SHBA

Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)
Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)

3; Londra, Angli

Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)
Qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 (FOTO)

 Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 4:33 pm ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=141677
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit