“Ti e bëre pjesën tënde, urime Ajax-it”; motra e CR7 “helmon” bardhezinjtë me mesazhin

“Ti e bëre pjesën tënde, urime Ajax-it”; motra e CR7 “helmon” bardhezinjtë me mesazhin

“Ti e bëre pjesën tënde, urime Ajax-it”; motra e CR7 “helmon” bardhezinjtë me mesazhin
“Ti e bëre pjesën tënde, urime Ajax-it”; motra e CR7 “helmon” bardhezinjtë me mesazhin
Ka përfunduar ëndrra e Juventusit për të mbërritur në finalen e Ligës së Kampionëve këtë edicion. Kampionët e Italisë u eliminuan nga Ajax-i në çerekfinale, edhe pse shënuan të parët, me anë të Cristiano Ronaldos, në stadiumin “Allianz”. Golat e Van De Beek dhe De Ligt shuan edhe ëndrrën e yllit portugez për triumf në garën madhore europiane për klubet, që në sezonin e parë me bardhezinjtë.

Vetë CR7 nuk ka komentuar asgjë në lidhje me ndeshjen, që e pengoi atë të shkonte në finalen e katërt radhazi të Ligës së Kampionëve. Këtë “rregull” e prishi e motra, Katia Aveiro, e cila e përmblodhi me dy fjali eliminimin e Ronaldos dhe “Zonjës së Vjetër”.

“Ti e bëre pjesën tënde, dashuria ime”, – shkroi Aveiro në Instagram, shoqëruar me një foto të të vëllait gjatë humbjes 2-1 me Ajax. Në fotografinë e publikuar nga Katia, Cristiano shfaqet duke kërkuar ngushëllim nga qielli, në kulmin e dëshpërimit të humbjes dhe eliminimit përballë holandezëve. Poshtë saj, Katia Aveiro ka lënë një mesazh tjetër, “helmues” për mjedisin bardhezi: Urime Ajax-it!

“Ti e bëre pjesën tënde, urime Ajax-it”; motra e CR7 “helmon” bardhezinjtë me mesazhin
“Ti e bëre pjesën tënde, urime Ajax-it”; motra e CR7 “helmon” bardhezinjtë me mesazhin


Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 17, 2019 5:39 pm ne Sport. ne link https://lajme.mk/?p=141837
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit