20 mrekullitë përrallore të Ballkanit: 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri

20 mrekullitë përrallore të Ballkanit: 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri

20 mrekullitë përrallore të Ballkanit: 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri
20 mrekullitë përrallore të Ballkanit: 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri

Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera mbeten ende për t’u zbuluar e promovuar.
BalkanInsight ka bërë renditjen e 20 zonave piktoreskte të natyrës dhe dorës së njeriut, që duhet të vizitohen dhe në to 3 janë në Shqipëri dhe 2 në Kosovë.
Më poshtë ju sjellim të gjitha këto
1. Liqeni Orlovacko, Bosnjë
2. Gjiri i Gjipese, Shqipëri.
3. Ujevara e Sotires, Gramsh, Shqipëri.
4. Klinje, Bosnje.
5. Sutjeska, Bosnje.
6. Mali Rhodope, Bullgari (vendbanim i lashte).
7. Sinomorets, Bullgari.
8. Muzeu i Evolucionit, Kroaci.
9. Qyteza Lastovo, Kroaci.
10. Shpella e Gadimes, Kosovë.
11. Ulpiana, Kosove (Vendbanim i lashte)
12. Godinje, Mali i Zi.
13. Ura Tara, Mali i Zi.
14. Qyteza Perast, Mali i Zi.
15. Gura Portitei, Rumani.
16. Keshtjella Poenari, Rumani (vendfrymezimi i autorit te Drakulas).
17. Lopatari, Rumani (fenomeni i zjarreve te perhershme).
18. Lumi Gradac, Serbi.
19. Ovcarsko Kablarska, Serbi
20. Lumi Gradac, Serbi.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 16, 2019 12:53 pm ne Lajme, Rajoni. ne link https://lajme.mk/?p=146344
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.