A mund të ketë Qeveri pa BDI, ja çfarë thotë Gashi i Alternativës

A mund të ketë Qeveri pa BDI, ja çfarë thotë Gashi i Alternativës

A mund të ketë Qeveri pa BDI, ja çfarë thotë Gashi i Alternativës
A mund të ketë Qeveri pa BDI, ja çfarë thotë Gashi i Alternativës

“Secili lider duhet të përdorë fshesën”, ishte përgjigjeja e kryetarit të partisë Alternativa Afrim Gashi.
Sa i takon kësaj fshesës, Gashi ka mendim të kundërt me funksionarët e BDI-së të cilët thonë se vetëm Ali Ahmeti vendos për ata. Ai vlerëson se Zaev ka të drejtë ta përdorë “fshesën” edhe tek funksionarët e partive tjera nëse ata kanë shkelur ligjin.
“Nëse në bashkërisht konstatojmë, ai mund të ketë më shumë informacione se unë ka edhe organet dhe nëse ma argumenton se një funksionar i imi ka shkelur ligjin nuk ka vepruar si duhet unë pajtohem që ta largojmë atë”, u shpreh Afrim Gashi kryetar i Alternativës.
Sa i takon pyetjes se për momentin a mund të ketë qeveri pa BDI-në, i pari i Alternativës thotë se askush nuk është i pazëvendësueshëm.
“Nuk e kam as për ndonjë oponencë, nuk e kam as me inat duhet secili subjekt politikë ta kuptojë se nuk është i pazëvendësueshëm. Qeveri nuk ka në një vend ku nuk janë 61 numra”, tha kryetari i Alternativës, Afrim Gashi.
Gashi nuk e përjashtoi mundësinë e koalicionimit me Aleancën për Shqiptarët nëse ka gatishmëri dhe mirëkuptim nga të dyja palët./TV21Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 17, 2019 10:53 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=146376
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.