FPOE mocion mosbesimi për Kurz

FPOE mocion mosbesimi për Kurz

FPOE mocion mosbesimi për Kurz
FPOE mocion mosbesimi për Kurz
Tashmë ish-partneri i koalicionit austriak qeveritar, FPOE do të kërkojë në Parlament një mocion mosbesimi për kancelarin dhe udhëheqësit Partisë Popullore (FP) austriake Sebastian Kurz, tha ish-ministri i Brendshëm Herbert Kickl për gazetën austriake ”Oesterreich”.
“Kush jep besim, merr besimin. Ata që japin mosbesim, marrin mosbesim”, thotë Kickl i FPOE-së.
Nëse edhe socialdemokratët do të votonin pro në mocionin e mosbesimit, atëherë Kurz rrezikon të largohet.
“Kurz hyri në një rrugë qorre’’, theksoi ish-ministri.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 21, 2019 10:58 am ne Bota. ne link https://lajme.mk/?p=146549
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.