Maqedonia e Veriut me Tamarën u kualifikua për në finalen e ‘Eurovision 2019’ (VIDEO)

Maqedonia e Veriut me Tamarën u kualifikua për në finalen e ‘Eurovision 2019’ (VIDEO)

Maqedonia e Veriut me Tamarën u kualifikua për në finalen e ‘Eurovision 2019’ (VIDEO)
Maqedonia e Veriut me Tamarën u kualifikua për në finalen e ‘Eurovision 2019’ (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, Tamara Todevska ka realizuar me sukses paraqitjen e saj në gjysmëfinalen e dytë të festivalit evropian të muzikës, ‘Eurovision 2019’. Pas kualifikimit, ajo u shpreh:
“Ju falënderoj për mbështetjen dhe dashurinë! Sonte këndova për të gjithë ne! Jam krenare për tërë ekipin. Treguam se me punë ekipore dhe shumë dashuri gjithçka është e mundur. Mallkimi u shkatërrua! Maqedonia pas shtatë vjetësh sërish në finale! Ju dua shumë”, tha Tamara.
Në lidhje me paraqitjen e saj, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka ftuar diasporën maqedonase që të votojnë për të.
“Bëjmë tifo sot për Tamarën dhe ia dëshirojmë tërë fatin, si përfaqësuesja jonë në Evrovozion 2019 në Tel Avivi, Izrael. Shpresoj se të gjithëve do të na bëjë krenar, apo siç thotë edhe vetë në këngë “Raise your voice and say it loudly” – I am #PROUD (Ngriteni zërin tuaj dhe thoni zëshëshëm – unë jam krenare). E ftoj diasporën që ta mbështesin Tamarën, dhe të votojnë për Tamarën, numrin 17”, tha Zaev.

 Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 17, 2019 11:37 am ne ShowBiz. ne link https://lajme.mk/?p=146471
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.