Mjeku akuzohet për helmimin e 17 pacientëve

Mjeku akuzohet për helmimin e 17 pacientëve

Mjeku akuzohet për helmimin e 17 pacientëve
Mjeku akuzohet për helmimin e 17 pacientëve

Në Francë ka nisur hetimi penal për një mjek, i cili akuzohet për helmimin e më shumë se 17 pacientëve.
Frédéric Péchier, një anesteziolog, është hetuar deri tani për shtatë raste të tjera helmimi, ndërkohë që akuzohet për 9 vdekje.
Prokurorët pohojnë se ai ka manipuluar anestezitë e kolegëve për të krijuar një emergjencë dhe për të treguar talentin e tij.
Péchier mohon të gjitha akuzat, por do të dënohet me burgim të përjetshëm nëse shpallet fajtor. Avokati i tij, Jean-Yves Le Borgne tha për agjensinë e lajmeve AFP se hetimi nuk dëshmoi asgjë.
“Ekziston mundësia që Dr. Pechier ka kryer këto helmime, por kjo nuk është gjë tjetër veçse një hipotezë Prezumimi i pafajësisë duhet të theksohet,” tha zoti Borgne.
Një gjyqtar hetues në qytetin lindor Besançon e vendosi nisi hetimin ndaj 47-vjecarit në maj të vitit 2017 për shtatë helmimet e para. Mjeku u lirua më vonë, por u largua nga puna.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 17, 2019 11:21 am ne Bota. ne link https://lajme.mk/?p=146436
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.