Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje të vazhdueshme

Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje të vazhdueshme

Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje të vazhdueshme
Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje të vazhdueshme
Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje të vazhdueshme[/caption]

Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj.
Mungesa e vitaminave dhe mineraleve të caktuara reflektojnë në trup dhe energji.
Jeta dinamike është një nga shkaqet e shumta të lodhjes, por shpesh shkaku qëndron në dietë.
Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar të trupit.

Vitamina C është antioksiduesi më i fuqishëm në trup që rrit punën e sistemit imunitar duke mbrojtur trupin nga radikalët e lirë. Përveç kësaj, ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut dhe e mban zemrën nga sëmundjet, nxit funksionin normal të eshtrave dhe funksionit normal psikologjik, mbron qelizat nga stresi oksidativ, redukton lodhjen dhe rrit thithjen e hekurit.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 21, 2019 11:08 am ne Shendet. ne link https://lajme.mk/?p=146575
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.