Përgjaken rrugët e Maqedonisë së Veriut, 7 të vdekur brenda 48 orëve

Përgjaken rrugët e Maqedonisë së Veriut, 7 të vdekur brenda 48 orëve

Përgjaken rrugët e Maqedonisë së Veriut, 7 të vdekur brenda 48 orëve
Përgjaken rrugët e Maqedonisë së Veriut, 7 të vdekur brenda 48 orëve

Shtatë të vdekur janë regjistruar brenda 48 orëve në Maqedoninë e Veriut, në tre aksidente fatale. Pesë viktima vetëm mbrëmë humbën jetën në aksidentin e rëndë që ndodhi mbrëmë pak para mesnate në Draçevë të Shkupit, ku humbën jetën tre meshkuj dhe dy gra. Sipas policisë, makina e tipit Renault 5, për arsye ende të panjohur ka dal në korsinë e kundërt dhe ka goditur kamionin që po transportonte mbeturina.
Dy viktima të tjera u regjistruan në dy aksidente të ndodhura, njëri në Shkup dhe tjetri në Tetovë. Një vajzë dy vjeçare dje iu nënshtrua plagëve të marra pasi u godit nga një veturë me tabela të Shkupit. Shoferi me iniciale A.S 35 vjeçar, i cili dyshohet se e ka goditur vajzën, me të njëjtën veturë e ka shpie viktimën në spital e cila fatkeqësisht nuk u mbijetoi plagëve. Para 48 orësh, po ashtu një 17 vjeçar nga Tetova gjithashtu ndërroi jetë pas aksidentit të dyfishtë në qytet.(INA)Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 16, 2019 11:15 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=146192
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.