Pastroni mushkëritë dhe thoni lamtumirë gëlbazës me këtë ilaç

Pastroni mushkëritë dhe thoni lamtumirë gëlbazës me këtë ilaç

Pastroni mushkëritë dhe thoni lamtumirë gëlbazës me këtë ilaç
Pastroni mushkëritë dhe thoni lamtumirë gëlbazës me këtë ilaç

Ilaçet natyrale janë shpeshherë opsion më i mirë sesa zgjidhjet konvencionale.
Mënyra më e mirë për t’i shmangur efektet anësore të ilaçeve natyrale është duke e gjetur kombinimin më të shëndetshëm të përbërësve që ju kryejnë punë, transmeton Telegrafi.
Nëse keni probleme me gëlbazë dhe dëshironi t’i pastroni mushkëritë, atëherë ju sjellim një recetë e cila është e sigurt për fëmijët dhe për të rriturit.
Mbani mend, receta origjinale përdor karota të freskëta sepse ato ofrojnë përfitime maksimale.
Çfarë i bën karotat të veçanta?
– Ato e forcojnë sistemin e imunitetit
– E përmirësojnë shëndetin kardiovaskular
– E ulin yndyrën në gjak
– I trajtojnë problemet e lëkurës
– Janë detoksikim i mirë
– Burim i mahnitshëm i kalciumit, i cili nevojitet për tretje të mirë
Sidoqoftë, kjo është receta magjike:
Përbërësit:
– Gjysmë kilogrami karota
– 3 deri 4 lugë gjelle mjaltë organike
– Ujë
Përgatitja:
Qëroni dhe pastroni karotat. Vendosni në një tigan me ujë dhe vendosni të nxehen. I nxehni derisa të zbuten.
Ujin e tiganit ku janë nxehë karotat e ruani anash, ndërkaq karotat i bëni pure.
Mjaltën e shtoni në ujin ku i keni gatuar karotat, dhe pastaj e shtoni në purenë e karotës.
Produktin e fituar e konsumoni para shujtave.
VËREJTJE: Para se të provoni çfarëdo ilaçi të mjekësisë alternative, fillimisht rekomandohet të konsultoheni me doktorin.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 17, 2019 11:40 am ne Shendet. ne link https://lajme.mk/?p=146474
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.