Përplasen dy aeroplanë në qiell, pesë të vdekur

Përplasen dy aeroplanë në qiell, pesë të vdekur

Përplasen dy aeroplanë në qiell, pesë të vdekur
Përplasen dy aeroplanë në qiell, pesë të vdekur
Pesë persona kanë humbur jetën, 10 janë lënduar e një po konsiderohet i zhdukur.

Kjo për shkak të një aksidenti ajror mes dy aeroplanëve në qytetin juglindor të Ketchikan në Alaskë.

Administrata Federale e Aviacionit tha se aeroplanët u përplasën në rrethana ende të paqarta.

Njëmbëdhjetë pasagjerë ishin në bordin e Havilland Oter DHC-3. Dhjetë prej tyre janë dërguar në spital të Ketchikanit. Një pacient është në gjendje kritike dhe tjerët janë në gjendje më të mirë.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 14, 2019 9:06 am ne Bota. ne link https://lajme.mk/?p=146087
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.