Auto Draft

Pheniani lëshon dy raketa pak pas mbërritjes së emisarit amerikan në Seul

Auto Draft
Auto Draft
Pheniani i cili javën e kaluar testoi lëshimin e raketave, vijoi edhe sot me lëshimin e dy raketave në momentin kur emisari amerikan për Korenë e Veriut është në vizitë në Seul.

”Pheniani mendohet të ketë lëshuar dy raketa me rreze të shkurtër veprimi’’, deklaroi ushtria koreano-jugore në një komunikatë.

Të shtënat ishin të orientuara drejt lindjes në distanca respektive nga 270 në 420 kilometra. Uashingtoni dhe Seuli janë në proces analizimi të ngjarjes.

Më herët, ajo sqaroi se lëshimet e predhave u kryen nga Sino-ri, një bazë ushtarake në aktivitet prej disa dekadash, e cila ndodhet rreth 75 kilometra në veri-perëndim të kryeqytetit.

Zyrtarisht, Koreja e Veriut nuk ka kryer një lëshim rakete që nga nëntori 2017.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 10, 2019 9:52 am ne Bota. ne link https://lajme.mk/?p=146013
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.