Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision

Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision

Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision
Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision
Këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, Jonida Maliqi do performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt i cili po mbahet në Tel Aviv, Izrael.
Ajo do këndojë shqip “Ktheju Tokës” për tu konkurruar për finalen e madhe.
Sipas listës së publikuar, ajo do të jetë e 14-a në radhë.
Nga 41 vende që konkurrojnë, vetëm 26 do arrijnë të shkojnë në finalen e së shtunës që mbahet më 18 maj.

Kujtojmë se juria shqiptare përbëhet nga Anxhela Peristeri, Eranda Libohova, Dilan Reka, Julka Gramo dhe Gent Rushi.
‘Ktheju Tokës’ i kushtohet gjithë emigrantëve shqiptarë nëpër botë.
Ja vendet që u kualifikuan në gjysmëfinalen e parë:
Greece – Katerine Duska me Better Love
Belarus – ZENA me Like It
Serbia – Nevene Božović me Kruna
Cyprus – Tamta me Replay
Estonia – Victor Crone me Storm
Czech Republic – Lake Malawi me Friend Of A Friend
Australia – Kate Miller-Heidke me Zero Gravity
Iceland – Hatari me Hatrið mun sigra
San Marino – Serhat me Say Na Na Na
Slovenia – Zala Kralj & Gašper Šantl me SebiBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk May 16, 2019 12:39 pm ne ShowBiz. ne link https://lajme.mk/?p=146303
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.