21 FOTOT shokuese/ Zjarret shkrumbojnë Australinë, bukuritë kthehen në gërmadha

Flakët që kanë përfshirë Australinë prej muajsh, kanë shkatërruar shtëpitë dhe kanë fshirë qytete të tëra. Raportohet se në të gjithë vendin janë djegur 10 milionë hektarë. Për krahasim, zjarret në Kaliforni të vitit 2018 shkrumbuan rreth 800,000 hektarë.

Rreth gjysmë miliardë kafshë mendohet se janë shfarosur nga flakët. Kështu që, për t’ju ndihmuar të kuptoni përmasat apokaliptike të dëmeve zjarrit, shihni fotot e mëposhtme.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey