3 ARSYET PSE DUHET TE REAGOJ ASHPER OPOZITA!

Fejzi Ajdari

Opozita te reagoje, te pakten kesaj radhe, ne menyre kompetente edhe konform rolit qe i takon si dhe rrethanave te sapokrijuara.

Ne kete rast, duhet te marrin pergjegjesi bartesit e institucioneve, duke filluar nga doreheqja e qeverise, ministrit te Shendetesise, kryetares se Tetoves dhe udheheqesve tjere politike pergjegjes. Nuk duhet te kete terheqje kesaj radhe. Boll më. Edhe spitalet na i kane shnderruar ne front lufte!
Opozita do te kete shume faj, nese nuk ngrite zerin ne menyre kompetente, dhe jo si me pare, kur sillej me tamam sikur te Qeveri.
Ja arsyet se pse duhet te veproj opozita ashtu!
1. RASTI “DURMO TURS” afer Llaskarces se Shkupit, humben jeten 16 pasagjerë dhe 38 persona u lënduan rëndë.
AKOMA NUK KA PERGJEGJES
2. PERMBYTJET NE HASANBEG: Përmbytjet në Shkup, 20 të vdekur dhe 6 të zhdukur. S’KA T PERGJEGJES
3. Para 15 vitesh, bie kulmi në Spitalin e Tetovës duke i marrë jeten një studenteje nga Kosova. Atëherë autoritetet premtuan hetim të shpejtë dhe zbardhje të rastit. Por qe atehere deri tani: S’KA PËRGJEGJËS!
4. Mbreme ndodhi Rasti i spitalit Covid ne Tetove. Po presim te shohim se kush do te jape pergjegjesi dhe doreheqje?

P.S. Mos lejoni qe tani te behen perpjekje per tu gjetur menyra e shmangies nga pergjegjesia, nga ata qe kane pergjegjesi institucionale, morale e qytetare

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey