30 shenja paralajmëruese që duhet të keni parasysh nëse jeni mbi 40 vjeç!

Ka shumë përfitime nga procesi i plakjes, të cilat zakonisht përfshijnë një rritje të vetbesimit dhe një qartësim dhe qetësi me atë që jeni dhe që dëshironi. Sidoqoftë, e keqja me plakjen është se sa më shumë plakeni, trupi juaj bëhet më pak funksional dhe shumë probleme mund të fillojnë të shfaqen. Më poshtë janë renditur 30 shenja që duhet të keni kujdes dhe parasysh nëse jeni mbi 40 vjeç:

 1. Humbja e nuhatjes
 2. Fryrjet e barkut
 3. Humbje e papritur e peshës
 4. Vizioni i turbullt
 5. Të përzier/ndjesia e të vjellit
 6. Mishrat dhëmbëve të larguar
 7. Ngurtësia e qafës
 8. Ankth
 9. Lodhja
 10. Ndjeshmëria ndaj dritës
 11. Ndryshimi i humorit
 12. Dhimbje dore
 13. Dhimbje në gju
 14. Urth
 15. Kollitje
 16. Etje e tepërt
 17. Fytyra e kuqe (çështje hormonale)
 18. Trishtimi (Nivele të ulta të progesteronit)
 19. Dhimbje stomaku
 20. Marramendje
 21. Dhimbje pulpe
 22. Dhimbje midis shpatullave
 23. Gjak në urinë
 24. Dhimbje koke
 25. Mosfunksionimi erektil
 26. Ezaurim energjie
 27. Kruarje lekure
 28. Djersitje natën
 29. Harresa
 30. Nishanet

The post 30 shenja paralajmëruese që duhet të keni parasysh nëse jeni mbi 40 vjeç! appeared first on ShqipMedia.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey