32 viktima dhe 617 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 617 raste të reja nga 4621 testime të realizuara, 13,4 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 450 pacientë, ndërsa betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 32 persona. Raste aktive në vend janë 13.027.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey