8 viktima dhe 320 raste të reja me virus

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.366 testime të realizuara, 320 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 214 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq, 8 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./TV21

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey